Zarządzanie Majątkiem w Erze Nowych Przepisów BHP: Autoinwentaryzacja - Mercomp

Zarządzanie Majątkiem w Erze Nowych Przepisów BHP: Autoinwentaryzacja

Wstęp

Od 17 listopada 2023 zmieniają się przepisy BHP dotyczące stanowisk pracy.. Mercomp wprowadził autoinwentaryzację online w systemie Ewidencja Majątku, ułatwiając dostosowanie do tych zmian. To rozwiązanie nie tylko zapewnia zgodność z prawem, ale i usprawnia zarządzanie majątkiem, zwiększając efektywność operacyjną firmy  i angażując pracowników.

 

Jak reagować na wyzwania pracy zdalnej i zmiany BHP?

Od 17 listopada 2023 obowiązują zmienione przepisy BHP dla stanowisk z monitorami ekranowymi, obejmujące także pracę zdalną i hybrydową. Pracodawcy mają czas do maja 2024, aby dostosować stanowiska pracy do tych standardów.
System Ewidencja Majątku Mercomp umożliwia dokładną inwentaryzację sprzętu i kontrolę nad jego wykorzystaniem, co jest kluczowe dla zgodności z nowymi przepisami BHP. Autoinwentaryzacja online ułatwia szybką weryfikację i aktualizację informacji o wyposażeniu stanowisk, a dodatkowo dzięki dostępowi online świetnie sprawdza się w pracy zdalnej i hybrydowej.

 

Postaw na demokratyzację zarządzania majątkiem

W Mercomp wprowadziliśmy zaawansowany system autoinwentaryzacji, wspierając aktywne uczestnictwo pracowników w zarządzaniu majątkiem. To nie tylko zwiększa ich zaangażowanie, ale też przyczynia się do efektywniejszego zarządzania zasobami.

 

Skuteczność potwierdzona udanymi wdrożeniami

Sukcesy wdrożeń autoinwentaryzacji online Mercomp mówią same za siebie. Liczne duże firmy, w tym z branży logistycznej i IT, doświadczyły korzyści z tego systemu. W przypadku firmy logistycznej z ponad 1200 pracownikami, system wykazał swoją funkcjonalność, adaptacyjność i efektywność w różnorodnych środowiskach operacyjnych.

Korzyści dla firmy były znaczące: od skrócenia czasu inwentaryzacji, poprzez zwiększenie dokładności danych o majątku, aż po lepsze zarządzanie i zrozumienie zasobów w organizacji.

 

Na czym polega proces samodzielnej autoinwentaryzacji?

Proces autoinwentaryzacji w systemie Ewidencja Majątku Mercomp charakteryzuje się intuicyjnością i łatwością użytkowania. Pracownicy, korzystając z aplikacji online, mogą samodzielnie i sprawnie aktualizować dane majątkowe. Cały proces sprowadza się do kilku kroków: od wejścia na stronę, przez oznaczanie składników majątku, po zakończenie i zatwierdzenie danych. Wszystko to, by maksymalnie uprościć i zautomatyzować zarządzanie majątkiem, z minimalną potrzebą zadawania pytań.

 

Integracja, monitorowanie i skalowalność

Autoinwentaryzacja Mercomp łączy się z fizyczną inwentaryzacją w różnych lokalizacjach, znacząco upraszczając i optymalizując proces. System oferuje ciągłe monitorowanie oraz automatyczne przypomnienia i ponaglenia, co gwarantuje bieżącą kontrolę.


Co ważne, rozwiązanie to jest skalowalne i elastyczne, idealnie dopasowując się do potrzeb zarówno średnich, jak i dużych firm. Dzięki temu każda organizacja może efektywnie zarządzać swoim majątkiem, niezależnie od jej rozmiaru.

 

Autoinwentaryzacja online od Mercomp: Praktyczne rozwiązanie dla firm

Wprowadzenie systemu autoinwentaryzacji online przez Mercomp to praktyczna odpowiedź na potrzeby rynku i nowe regulacje prawne. To narzędzie nie tylko ułatwia zarządzanie majątkiem, ale także włącza pracowników w ten proces.

 

System Ewidencja Majątku łączy nowoczesne technologie z prostym w obsłudze interfejsem, oferując kompleksowe rozwiązanie dla firm różnej wielkości. Pozwala na efektywną kontrolę, przejrzystość procesów i oszczędność zasobów, jednocześnie spełniając wymogi prawne.

 

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami, by umówić bezpłatną konsultację i dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie oferuje Mercomp dla Twojej firmy.

 

Bezpłatna konsultacja